Verím Pane 2022 prinesie výnimočnú kombináciu umelcov

Vážení a milí!

Dávame na známosť, že v piatok, 22. júla 2022 podvečer odštartujeme trojdňový hudobný festival Verím Pane 2022. Na dvoch pódiách, v Námestove na nábreží Oravskej priehrady, vystúpia: Sima Magušinová, Peter Milenky Band, Monika Ližbetin, Kapucíni, Dominika Gurbaľová a priatelia, LCH Live, Križiaci, Credo, Kéfas, Veronika Haluzová, Miro Jilo, Tow Meot, jeTvoje, Moni&Gabi, Smaily, Magnet a ďalší.

V piatok začneme svätou omšou vo farskom kostole a pokračovať budeme hudobným programom na námestovskom amfiteátri. V sobotu aj nedeľu začne program svätou omšou tentokrát už na amfiteátri o 11:00 hod. a potom bude plynule pokračovať až do večera.

Okrem klasických koncertov sa môžete tešiť aj na program pre deti. Vyšantia sa na Pesničkohrách s Mirom Jilom alebo sa môžu zahrať s animátormi detskej organizácie eRko rôzne hry, pripomenúť si staré známe, ale aj nové eRko tance.

Gastrozónu tento rok obohatíme o tradičnú festivalovú čajovňu a nebude chýbať ani náš festivalový obchodík, ktorý od nepamäti voláme “šopa“. Po rokoch obnovujeme možnosť kempovania vo forme vlastného stanu alebo zaparkovania obytného prívesu či karavanu.

Minuloročná “mini” verzia festivalu nás inšpirovala rozvinúť jej koncept. Rozhodli sme sa pridať k dvom dňom (sobota a nedeľa) ešte piatkový večer a zároveň viac využiť možnosti veľkokapacitného stanu. Program bude prebiehať v hodinových blokoch striedavo na pódiu v amfiteátri a na pódiu vo veľkokapacitnom stane.

Minuloročné protipandemické opatrenia nás donútili oplotiť areál a vyberať symbolické vstupné. Ukázalo sa, že takto vieme zabezpečiť návštevníkom festivalu ešte lepší komfort ako po minulé roky. Ide nám najmä o bezpečnosť. Tu platí aj napríklad to, že deti len tak neutečú k vode. 🙂 Vstupné je naozaj symbolické, deti do 6 rokov majú vstup voľný a staršie deti do 14 rokov majú viac ako polovičnú zľavu.

Kto a kedy na Verím Pane 2022 zahrá?

Kapela Križiaci
Kapela Križiaci

Program festivalu sme ešte definitívne neuzavreli, budeme ho postupne dopĺňať. Zatiaľ narýchlo prezradím, že v piatok večer dáme priestor kvalitnému slovenskému rapu pod hlavičkou projektu TOW MEOT. V sobotu nás svojimi nádhernými, Svätým písmom inšpirovanými textami a podmanivým hlasom poteší Dominika Gurbaľová s priateľmi vo výnimočnej zostave, prídu aj Kapucíni. Sobotný večer bude patriť aj partii, ktorá mala minulý rok u nás festivalovú premiéru, a ktorá si dnes hovorí: jeTvoje. Úplne nový album predstavia Križiaci a sobotný program zakončia LCH LIVE, známi aj ako Lamačské chvály.

V nedeľu si prídu na svoje fanúšikovia elektro-pop-rocku v podaní kapely HERO. A svoje plnohodnotné nedeľné programové sloty dostali aj charizmatické osobnosti so svojimi kapelami ako Monika Ližbetin, Peter Milenky a Sima Magušinová.

Tešíme sa na Vás!

Za organizačný tím Verím pane 2022

Daniel Gašpierik