3 výhody dobrovoľníctva
3. júla 2017
Námestovský ochotnícky súbor (NOS)
5. júla 2017

Slávka Tkáčová: Piesne predvediem za doprovodu špičkových hudobníkov

 

So Slávkou som bola v kontakte len prostredníctvom Facebooku. Aj tak však viem povedať, že je to dievča veľmi milé a ochotné – málokto Vám poďakuje, že musel posielať odpovede na Vaše otázky popri svojich povinnostiach.

Prečítajte si rozhovor so Slávkou Tkáčovou, víťazkou 3. ročníka Gospeltalentu.

Aká bola tvoja cesta ku gospelovej hudbe?

Ku gospelovej hudbe som mala blízko už v detstve, keďže  som od piatich rokov spievala v zbore u nás v kostole. Pred štyrmi rokmi som sa prihlásila do súťažného projektu Gospeltalent a stala sa víťazkou. Tento moment si osobitne cením, pretože ma motivoval ešte viac tvoriť a spievať, umožnil mi nahrávať v štúdiu a rozšíril mi obzory. Dnes sa hudbe venujem čoraz intenzívnejšie a som vďačná za ľudí, ktorí mi postupne otvárajú oči a posúvajú ma dopredu, a to nielen na gospelovej scéne.

Koľkokrát si už spievala na festivale Verím Pane?

Iba raz. Vlani som predstavila svoje vtedy najnovšie piesne v rámci bloku Gospeltalent. Odvtedy vznikli mnohé nové skladby, ktoré rastú spoločne so mnou a mojimi vystúpeniami na pódiu. Teším sa, že ich budem môcť v Námestove predviesť aj tento rok.

Na čo sa môžu tvoji fanúšikovia počas vystúpenia tešiť?

Na tohtoročný koncert na Verím Pane sa veľmi teším, pretože moje piesne predvediem za doprovodu špičkových hudobníkov. Spolu s klaviristom Danielom Špinerom, bubeníkom Michalom Fedorom a basgitaristom Michalom Šelepom ponúknem výber skladieb z môjho debutového albumu, ale aj úplné novinky, ktorých štúdiovky by mali vzniknúť od tejto jesene. Mojím cieľom je zabaviť ľudí, pomôcť im zabudnúť na starosti a zároveň cez rôznorodé texty povzbudiť na spoločnej ceste za trvalým šťastím.

Prečo si prijala ponuku hrať práve na tomto festivale?

Je nádherné, že v dnešnej dobe sa ešte nájdu ľudia, ktorí ponúkajú nielen festivaly zábavy, ale aj hodnôt. Verím Pane je pre mňa spojením hodnotného programu, stretnutí dobrých ľudí a kvalitnej hudby na mieste, ktoré pozýva zastaviť sa uprostred krásnej prírody. Predovšetkým je to však festival, kde si môžem potvrdiť, že dobro stále žije a je ho mnoho.

Pôjdeš si na tomto festivale pozrieť vystúpenie aj iného interpréta?

Určite, lebo na festivale sa zdržím viac dní, ale pre konkrétne koncerty sa rozhodnem na mieste. Rada počúvam nové veci a kapely, ktorých tvorbu nepoznám, tak si možno tento rok zvolím túto cestu.

Kto je tvojím vzorom v hudbe?

Mám rada veľa spevákov, speváčok, kapiel, ale mojím hudobným vzorom je určite John Mayer, Alicia Keys či Chris Martin. Pre mňa sú to páni hudobníci, z ktorých je cítiť tak ľudskosť, ako aj ich obrovský talent. Využívajú ho naplno, obdivujem to.

Aké máš plány na leto?

V lete budeme veľa trénovať s novou kapelou, ktorú skladáme v Bratislave a pripravovať sa na budúci rok. Na jeseň by som chcela vydať môj nový singel, chystáme sa na natáčanie v štúdiu, točenie klipu, plánujeme spustiť web. Prežívam intenzívne hudobné obdobie a o všetkom budem rada informovať. Teším sa na vás všetkých na festivale Verím Pane!

Martina Pavlíková