Festivalová anketa – Dobrovoľníci na Verím Pane

Dobrovoľníci na Verím Pane

Náš festival Verím Pane, ktorý slávi tento rok už svoje 28. pokračovanie, nás prekvapuje neustále novými a milými tvárami, ktoré prichádzajú sem do Námestova načerpať tú pravú rodinnú atmosféru, užiť si skvelé workshopy a koncerty, ako aj priložiť pomocnú ruku k dielu ako dobrovoľníci.

Preto sme sa rozhodli, že si našich účastníkov festivalu predstavíme aj troška bližšie a tak sme sa vybrali s našim organizačným tímom do ulíc Námestova, aby sme vám sprostredkovali túto milú anketu.

Náhodne osloveným respondentom, bez rozdielu veku, či pohlavia sme položili tri základné otázky, a to:

  • Odkiaľ sa prišiel/la na festival?
  • Koľkí ročník festivalu to pre teba je?
  • Ako si sa o festivale dozvedel/la, resp. aká je tvoja úloha tu na Verím Pane?

 

Zdravotné dobrovoľníčky z Oravy

Dobrovoľníci na Verím Pane - Zdravotníčky

Ako prvé sa nám podarilo odchytiť dve sympatické dievčatá, Janku a Lucku, ktoré o sebe hrdo hovoria, že sú Oraváčky. Jedna pochádza z obce Lesná, a tá druhá zase z dedinky s ľúbozvučným názvom ,,Veselé”. Obe spomínajú na svoje detstvo, kedy ich sem do Námestova brávali ich rodičia, aby ich neskôr inšpirovali k tomu, že samé prídu svedčiť a vrátia na festival už druhý rok slúžiť ako zdravotníčky. V prípade, že by ste potrebovali urgentnú zdravotnú pomoc, tak ich neváhajte vyhľadať.

 

Na festival až z ďalekého západu

Dobrovoľníci na Verím Pane - Chlapci z Pezinka

V srdci nášho festivalu, Kaťáku, sme našli aj dvoch Mišov z Pezinka, ktorí za festivalom cestovali takmer 300 km. Starší Mišo, by už svoje účinkovanie na Verím Pane zrátal na oboch rukách, pričom jeho mladší kolega má tu u nás v Námestove svoju premiéru. Obaja sa angažovali ako statoční dobrovoľníci, avšak svoje gitarové struny si ladia aj na tvorivý workshop ,,Pozor Pesnička!”

 

Srdcovka zvaná Verím Pane
Dobrovoľníci na Verím Pane - Námestovčanky

V tvorivej Makyte sme zastihli aj 4 aktívne baby, Emu, Katku, Aničku a Mirku, ktoré sú jednohlasne rodáčky z Námestova a náš festival začali objavovať už prakticky od svojich plienok, kedy ich na Verím Pane vodili ich rodičia. Azda najväčšou rekordmankou je Katka, ktorá má za sebou už 23 ročníkov. Všetky štyri sa na festivale aktívne podieľajú dobrovoľníckymi službami, ako aj účasťou na prácach v kapele.

      

Dobrovoľníci zo stanového mestečka  Dobrovoľníci na Verím Pane - Hrdinovia zo stanového mestečka

Aby bola naša expedícia festivalovým Námestovom kompletná, tak sme sa s našim mikrofónom vybrali aj do odľahlého ,,stanového mestečka”, kde sme narazili aj na dvojicu odhodlaných chlapcov. Kristiána ,,Kika” z Tvrdošína, ktorý je na festivale prvý krát, ako aj jeho väčšieho kolegu, Ondra z Púchova, ktorý už jeden ročník Verím Pane absolvoval. Obaja sa zhodli na citáte sv. Matky Terézy, ktorá hovorievala: ,,človek nežije iba z tej lásky, ktorú prijíma, ale najmä z tej, ktorú je schopný darovať.” Preto sa aj oni rozhodli pomáhať festivalu tým, že budú všade a vždy prítomní, aby bolo všetko tak, ako má byť.

 

Road trip aj cez Námestovo

Záver našej ankety bude patriť dvom veselým pútnikom, Eliške a Michalovi, ktorí sa pred štyrmi dňami vybrali na 2-týždňový ,,road trip” naprieč celým Slovenskom. Z pochopiteľných dôvodov, si neodpustili ani zastávku na najstaršom gospelovom festivale – Verím Pane. Obom želáme ešte veľa šťastných kilometrov a naopak prianie smerom k nám znelo, aby sme tu v Námestove mali už len krajšie a krajšie počasie a čo najviac radostných a zaangažovaných dobrovoľníkov, pripravených svedčiť o viere v živého Boha.

Dobrovoľníci na Verím Pane - Pútnici

 

Za kreatívny tím Verím Pane Pali Štefanička