Hudobný festival Verím Pane vznikol v roku 1990. Vtedajší mladý správca farnosti Horné Kočkovce – Juraj Drobný – mu dal názov podľa piesne kňaza Viktora Zborana. Za tie roky sa festival nekonal iba raz, v roku 1997. Od roku 1998 sa festival koná v Námestove pri Oravskej priehrade.
Program festivalu pozostáva z duchovného programu, ktorý sa koná väčšinou v kostole, koncertov gospelových kapiel a spevokolov na námestovskom amfiteátri, klubových koncertov a divadelných predstavení v Dome kultúry či filmových predstavení v rámci podujatia Pilgrimfest. Neodmysliteľnou súčasťou programu sú tvorivé dielne najmä z oblasti divadelného, tanečného, hudobného, výtvarného umenia ale aj nových médií.
Festival Verím Pane je predovšetkým o stretnutiach. Muzikanti a lektori prichádzajú bez nároku na honorár, organizátori obetujúci svoje dovolenky či časť prázdnin, helperi a účastníci festivalu znášajúci pohodlie i nepohodlie počasia a karimatiek. Spolu s Námestovcami tvoríme už niekoľko rokov jednu veľkú festivalovú rodinu, v ktorej sa cítime ako doma. Nakoniec – DOMA JE DOMA!

Ubytovanie

UBYTOVANIE

– V školách s vlastným spacákom a karimatkou. K dispozícii sú školské WC a sprchy s teplou vodou. Zaregistruj sa!

– V stanovom mestečku vo vlastnom stane. K dispozícii je verejné WC vzdialené asi 50m od stanového mestečka. Sprchy je možné využiť na školách, kde budú ubytovaní ostatní účastníci. Zaregistruj sa!

– Námestovo ponúka niekoľko ubytovacích zariadení, stačí si vybrať!

Občerstvenie

OBČERSTVENIE

V prvom rade Ťa pozývame do našej festivalovej čajovne. Naši dobrovoľníci Ti v nej namiešajú tie najlepšie osviežujúce nápoje. V ponuke máme taktiež „kakavko“ či kávu.

Námestovo ponúka niekoľko možností stravovania od bufetov v okolí amfiteátra a Hviezdoslavovho námestia, cez reštaurácie až po potravinové supermarkety.

Poriadok a bezpečnosť

PORIADOK A BEZPEČNOSŤ

Na festival Verím Pane prichádzajú účastníci svedčiť o svojej viere. Buďme teda ohľaduplní k sebe navzájom i k Námestovu, ktoré nás príjme. Požívanie alkoholu je na verejnom priestranstve zakázané. Fajčenie je povolené na otvorených priestranstvách. V stanoch a v ich blízkosti je fajčenie zakázané.

Protipožiarna hliadka a taktiež zdravotníci budú zreteľne označení, budú sa pohybovať v blízkosti stanového mestečka a amfiteátra a taktiež budú mať svoje pevné stanoviská.

V prípade ohrozenia bezpečnosti kontaktujte, prosíme, usporiadateľov alebo prítomnú policajnú hliadku. Usporiadatelia budú označení tričkami s logom „Verím pane organizátor“ a visačkou, prípadne reflexnou vestou.

Vstup

VSTUPNÉ

Na podujatia vo verejnom priestore je vstup voľný, niektoré podujatia v Dome Kultúry môžu byť za účelom obmedzenia kapacity podmienené bezplatnou rezerváciou lístkov. Lístky na tieto podujatia bude možné rezervovať a vyzdvihnúť na registrácii účastníkov v „Kaťáku“ (pozri mapy). Tam môžete symbolicky podporiť festival navyše, napr. sumou 1,-€ za každý takýto lístok.

Z finančného hľadiska funguje festival Verím Pane na báze darov a príspevkov od účastníkov, dobrovoĺníkov a ďalších ľudí, ktorí chcú, aby Verím Pane existoval. Optimálna výška takého daru na chod festivalu je:

4,-€ (1 deň) / 20,-€ (celý festival)

Zaplatiť môžete v hotovosti pri registrácii účastníkov na mieste.

A NEZABÚDAJME, ŽE PODMIENKOU EXISTENCIE A ÚSPEŠNÉHO PRIEBEHU FESTIVALU JE NA PRVOM MIESTE MODLITBA.

…lebo DOMA je tam, kde sa staráme jeden o druhého.

Dobrovoľník

Bez dobrovoľníka nie je ani festival 

INFO/REGISTRÁTOR – pomoc s registráciou všetkých účastníkov, informovanie pýtajúcich sa, komunikácia s produkciou festivalu, s vrátnicami škôl, koordinácia služieb ostatných helperov, predaj suvenírov festivalu a CD účinkujúcich kapiel

PREDAVAČ – predaj suvenírov festivalu (tričká, magnetky, perá, …) a CD účinkujúcich kapiel

ČAJOVNÍK – príprava čajovne, vytvorenie útulného priestoru a zabezpečenie obsluhy v čajovni

STANOVKÁR – pomoc pri montáži a demontáži malých festivalových stavieb – vojenských stanov, párty stanov, altánkov, podláh do nich, stráženie

ALELUJA – tvorba „tepla domova“ festivalu v hlavnom organizátorskom „stane“: upratovanie, príprava občerstvenia pre organizátorský štáb a malé deti, preberanie ranných zásielok pečiva, správa kuchynky, a pod.

BABYSITTER – pomoc mamkám s opatrovaním (aj najmenších) detí účinkujúcich, organizátorov a niektorých dobrovoľníkov

STRAVOVAČ – výdaj obedov a s tým spojené umývanie riadov pre účinkujúcich, organizátorov a helperov (je potrebný hygienický preukaz a vek aspoň 18 rokov

STRÁŽCA – stráženie vrátnic škôl, informovanie okoloidúcich, stráženie amfiteátra

ASISTENT DAVU – vizuálne monitorovanie divákov, či je všetko v poriadku, v prípade horúčav podávanie vody, celkové dbanie na bezpečnosť účastníkov festivalu, poskytovanie informácií.

BACKSTAGE CATERING – zabezpečenie občerstvenia pre účinkujúcich a produkciu v backstagei amfiteátra a kulturáku

ASISTENT PRODUKCIE – pomoc organizátorom so všetkým, čo aktuálne treba, asistencia stagemanažérom, navigácia účinkujúcich, a pod.

ASISTENT PR a MARKETINGU – propagácia festivalových aktivít, vylepšovanie imidžu festivalu, tvorba postpromo festivalu, a pod.

ZDRAVOTNÍK – zabezpečenie prvej pomoci v prípade potreby

TECHNIK – asistenti zvukárov, osvetľovačov, videotechniky

FESTIVALKO – maskot festivalu, úlohou je informovať verejnosť o programe festivalu, rozveseľovať, disponujú suvenírmi, predávajú tombolu, robia anketu a pod.

Strava

STRAVA

Pre dobrovoľníkov zabezpečujeme raňajky (spoločné, v „Kaťáku“), 1 teplé jedlo denne (obed) a príležitostne občerstvenie v priebehu dňa podľa toho, v ktorej službe sa nachádza. Ostatnú stravu si dobrovoľník zabezpečuje vo vlastnej réžii. Námestovo ponúka niekoľko možností stravovania od bufetov v okolí amfiteátra a Hviezdoslavovho námestia, cez reštaurácie až po potravinové supermarkety 🙂

Ubytovanie

UBYTOVANIE

Pre dobrovoľníkov máme v ponuke nasledovné možnosti ubytovania:

  • v školách s vlastným spacákom a karimatkou. K dispozícii sú školské WC a sprchy s teplou vodou.
  • v stanovom mestečku vo vlastnom stane; Pre dobrovoľníkov v stanovom mestečku sú k dispozícii sprchy a WC v backstage-i amfiteáatra (v hodinách mimo programu amfiteátra). Pre účastníkov sú k dispozícii sprchy na školách a verejné WC asi 50m od stanového mestečka.

Poplatky

Z finančného hľadiska funguje festival Verím Pane na báze dobrovoľných darov a príspevkov od účastníkov, dobrovoľníkov a ďalších ľudí, ktorí chcú, aby Verím Pane existoval. Optimálna výška takého daru je:

4,-€ (1 deň) / 20,-€ (celý festival)

Modlitbou

Každá modlitba posúva festival Verím Pane k lepšej, láskavejšej a hlavne domácej atmosfére. Ďakujeme!

Príspevok vo forme "MTZ"

Festival Verím Pane dlhé roky funguje aj vďaka neustálej podpore námestovských a oravských podnikateľov, ktorí BEZODPLATNE pomáhajú vo forme materiálno-technického zabezpečenia či poskytnutí svojich služieb. Pridajte sa k nim! Napíšte na verimpane@gmail.com, ako by ste chceli/vedeli pomôcť. Ďakujeme!

Dobrovoľný finančný príspevok

Nie všetky reálne potreby festivalu je možné zabezpečiť vďaka už spomínaným spôsobom podpory festivalu. Ponúkame tiež možnosť dobrovoľne finančne prispieť na číslo účtu (IBAN): SK74 0900 0000 0050 8015 9398. (správa pre prijímateľa: Verím Pane). Ďakujeme!