Gospelový festival Verím Pane 2015 začína už tento utorok
21. júla 2015
Neprišiel som volať spravodlivých
18. júla 2016
Show all

Hudobný festival Verím Pane 2016

Lightbox Image

Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle, muzikantov a fanúšikov dobrej hudby na 26. ročník festivalu Verím Pane. Vypukne to v Námestove už v utorok, 19. júla a potrvá až do nedele 24. júla 2016.

PROGRAM, alebo ČO MA ČAKÁ 🙂

V utorok začneme festivalovou svätou omšou o 17.00 hod. v námestovskom farskom kostole sv. Šimona a Júdu. Po nej pozývame na „zahrievací“ Gospelový večer. V stredu od rána začíname s tvorivými dielňami, medzi nimi nebude chýbať obľúbená práca v kapele, dramatická dielňa, dielňa a capella, aranžovanie kvetín a pod. Novinkou tohto roku budú diskusieprednášky na aktuálne kultúrno-spoločenské témy v čajovni a pastoračnom centre vždy o 10.00 hod. a o 15.00 hod. Hlavný program vo forme koncertov kapiel sa bude konať už tradične na námestovskom amfiteátri od stredy do nedele vo večerných hodinách, v piatok, sobotu a nedeľu aj poobede. Pre náročnejších a fajnšmekrov pripravujeme špeciálny program v Kultúrnom dome Námestovo. Duchovný program naplnia festivalové sväté omše doprevádzané kapelami a spevokolmi, duchovné poradenstvo, duchovná obnova, poklona Najsvätejšej sviatosti oltárnej a v neposlednom rade možnosť prijať Sviatosť zmierenia. Pre deti budú pripravené tvorivé dielne, pre najmenších pripravujeme herne a taktiež špeciálny detský program. Čas medzi obľúbenými koncertmi môžeme spolu tráviť v čajovni, pri spoločenských hrách alebo prechádzkou po nábreží Oravskej priehrady. Bližšie, detailnejšie informácie o programe budeme postupne zverejňovať.

MUZIKANTI, HLÁSTE SA!

Hudobný festival Verím Pane je výbornou príležitosťou pre začínajúce kapely a spevokoly, kam radi chodia už aj etablovaní muzikanti, dokonca s celými rodinami. Keď sme sa týchto už známych tvárí festivalu opýtali, akými slovami by charakterizovali festival Verím Pane, opakovali slová: rodinná atmosféra, priatelia, stretnutie, oddych, zdieľanie skúseností, príležitosť sa niečo naučiť, Boh.

Pozývame kapely a spevokoly okúsiť z originálnej atmosféry festivalu Verím Pane. Príďte si zahrať, pokecať, popočúvať ostatných, zahrať Petang, či iné spoločenské hry proti iným kapelám, stmeliť kolektív, nadviazať nové hudobné spolupráce či obnoviť sa duchovne.

Píšte e-mail na adresu info@verimpane.sk (Jurajovi Drobnému a Danielovi Gašpierikovi) s informáciami o kapele/spevokole v ktorom účinkujete: názov telesa, krátky popis, linky na videá alebo nahrávky, prípadne webstránky. Počkajte na potvrdenie účasti a ďalšie informácie od organizátora.

Tešíme sa na všetkých, muzikantov aj fanúšikov dobrej hudby!

Za organizátorov

Daniel Gašpierik

 Lightbox Image