Festival Verím Pane 2017
5. júna 2017
3 výhody dobrovoľníctva
3. júla 2017

DOMA JE DOMA, A TO DOSLOVA

Keď sme išli do rozhovorov s otázkou „Čo ti dal festival Verím Pane?“, čakali sme rozličné odpovede. Veď viete, ľudská jedinečnosť, 26 ročníkov, množstvo rôznych zážitkov a svedectiev. Odpovede však mali vždy spoločného menovateľa – rodinnú atmosféru. A tak vieme, že organizátori tému DOMA JE DOMA vybrali správne.

A ako teda hodnotia posledné ročníky mladí ľudia?

Na Verím Pane som bola prvýkrát, keď som mala 10 rokov. Vlastne sme tam išli na výlet, na koncert mojej sestry so zborom. A odvtedy som nevymeškala ani jeden ročník! Už 13 rokov! Náš zbor zo Spišskej Belej, v ktorom pôsobím, tam chodí spievať na sv. omše už 16 rokov.
Verím Pane je festival, bez ktorého by nebolo leto. Dokonca kvôli nemu niektorí naši členovia nechodia na brigády do zahraničia, resp. začínajú robiť až v júli. Teraz, po tých rokoch, sa už všetci poznáme a je tam úplne geniálna atmosféra – rodinná, a to úplne doslova! (Gabika, 23)

Festival Verím Pane navštevujem nielen preto, že tam vystupujú tie najlepšie skupiny z gospelovej scény na Slovensku, ale taktiež preto, lebo dáva možnosť mladým a neskúseným spevákom a kapelám začať svoju kariéru. Celý tento projekt je veľké dielo a je takmer neuveriteľné, koľko ľudí sa nezištne a s veľkým odhodlaním každý rok púšťa do organizácie, aby priniesli návštevníkom ten najlepší zážitok. Je to taktiež miesto, kde môžeš stretnúť starých priateľov, ktorých si veľmi dlho nevidel alebo nových ľudí, ktorí ti zmenia smer v živote. Na záver môžem len spomenúť, že tento festival je záruka „neba na zemi“ a zúčastniť sa ho je jedno z toho mála správnych rozhodnutí, ktoré v živote urobíte. (Dominik, 22)

Prvýkrát som prišla na Verím Pane ako 14-ročná, dnes mám úctyhodných 28 a vynechala som len 1 ročník. Tento rok prídem zas a to s babami v kočíku. Leto bez Verím Pane nie je leto. (Eja, 28)

Verím Pane a ľudia v ňom sa po rokoch stali srdcovkou a domovom! (Katka, 25)

Na VP je veľmi rodinná atmosféra. Taká pohoda. Žiadny obrovský festival, proste keď chceš, sedíš, chilluješ a počúvaš. A keď chceš, tak ideš do kotla. Pamätám si super uhorkovú limonádu, ktorá bola skoro tak dobrá ako u nás, v bare v bratislavskom UPeCe. (Mišo, 24)

Parádny festival, podstata je o Bohu, doplnená hudbou, pohybom a samozrejme, skvelými ľuďmi. (Vlaďka, 17)

Na moje prvé Verím Pane som šiel z donútenia, sestra mi jednoducho oznámila, že idem a hotovo. Šiel som tam s kubínskym zborom, ktorý tam už dlhé roky vypomáha. Z workshopov som bol na práci v kapele, čo bola veľmi obohacujúca skúsenosť, pretože to viedli vynikajúci muzikanti. Omše, koncerty aj ostatný program boli skvelé, ale najviac ma oslovila domácka atmosféra, naozaj som sa tam cítil ako doma. (Dominik, 20)

Verím Pane je moja dovolenka. Miesto plné skvelej atmosféry, nezabudnuteľných zážitkov, zábavy, kultúrneho vyžitia, ale tiež plné milosti, Božieho dotyku a Jeho prítomnosti, ktorá nás spája takých, akí sme. Je to čas prežitý s ľuďmi, ktorých mám rada a stále odchádzam plná radosti a pokoja. (Simona, 23)

Verím Pane je miesto, na ktoré sa teším každý rok a neviem sa dočkať, kedy príde leto. Je to miesto, kde je kopa úžasných ľudí s veľkým srdcom, s mega atmosférou a kde sa tvoria tie najlepšie zážitky a spomienky. (Kika, 16)

Tak čo, stále váhaš, či prídeš? 😊

Martina Pavlíková